Plugins - Safe SVG - Stable (latest release) - en to pl translation catalogue (19 entries)

en: Turning this on will allow SVG files larger than 10MB to be uploaded. This can impact performance and is not recommended unless needed.
pl: Włączenie opcji pozwala na przesyłanie plików SVG większych niż 10 MB. Może to wpłynąć na wydajność i nie jest zalecane, chyba że jest to konieczne.

en: Allow large SVG files
pl: Zezwalaj na duże pliki SVG

en: Large Files
pl: Duże pliki

en: Sorry, you are not allowed to upload SVG files.
pl: Brak uprawnień do dodawania plików SVG.

en: Select which user roles can upload SVG files.
pl: Wybierz, które role użytkowników mogą przesyłać pliki SVG.

en: User Roles
pl: Role użytkowników

en: Safe SVG Settings
pl: Bezpieczny SVG – ustawienia

note: translators: %s: Minimum required PHP version
en: Safe SVG requires PHP version %s or later. Please upgrade PHP or disable the plugin.
pl: Rank Math wymaga wersji PHP %s lub wyższej. Zaktualizuj PHP lub wyłącz wtyczkę.

[ctx: block description]
en: Display the SVG icon
pl: Wyświetl ikonkę SVG

[ctx: block title]
en: Safe SVG
pl: Bezpieczny SVG

note: Description of the plugin
en: Enable SVG uploads and sanitize them to stop XML/SVG vulnerabilities in your WordPress website
pl: Udostępnij możliwość przesyłania i sanityzacji plików SVG, aby zapobiec podatnościom XML/SVG w witrynie

note: Plugin URI of the plugin
en: https://wordpress.org/plugins/safe-svg/
pl: https://pl.wordpress.org/plugins/safe-svg/

en: Large
pl: Duże

en: Medium
pl: Średnie

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Full Size
pl: Pełny rozmiar

en: Sorry, this file couldn't be sanitized so for security reasons wasn't uploaded
pl: Plik nie mógł zostać oczyszczony ze względów bezpieczeństwa i nie został przesłany.

note: translators: %1$s is the command that needs to be run.
en: You appear to be running a development version of Safe SVG. Please run %1$s in order for things to work properly.
pl: Wszystko wskazuje na to, że aktualnie używasz wersji rozwojowej wtyczki Bezpieczny SVG. Aby wszystko funkcjonowało poprawnie zalecane jest użycie %1$s.

note: Plugin Name of the plugin
en: Safe SVG
pl: Bezpieczny SVG
